tisktisk

Akce - Memoriál JUDr. Jiřího Čižinského 19.12.2022

zpět do rubriky

10. ročník Memoriálu JUDr. Jiřího Čižinského

Dne 19. 12. 2022 se konal tradiční vánoční turnaj DTJ Sparta Kladno, pořádaný na památku dlouholetého předsedy oddílu jako 10. ročník Memoriálu JUDr. Jiřího Čižinského. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 členů oddílu a hostů.

Účastníci byli rozdělení do dvou skupin. Výsledky skupin byly následující:

Skupina A: 1. Zdeněk Čižinský 5 – 0, 2. Mrzena 4 – 1, 3. Procházka 3 – 2, 4. Petr Janeček 2 – 3, 5. Adam Janeček 1 – 4, 6. Kovanda 0 – 5

Skupina B: 1. Fořt 4 – 0, 2. Pavel Vojna 3 – 1, 3. Lengál 2 – 2, 4. Tihan 1 – 3, 5. Jakub Janeček 0 – 4

Finále: Zdeněk Čižinský – Fořt 3:0

Zápasy ve skupinách se hrály jen na 2 vyhrané sety. Skupinu A vyhrál Zdeněk Čižinský a druhý se umístil Jan Mrzena. Skupina B byla velmi vyrovnaná a do posledních zápasů nebylo jasné pořadí. V posledním zápase vedl Ivo Lengál s Pavlem Vojnou 10:7 ve 3. setu, ale Pavel dokázal zápas otočit a tím si zajistil postup do dalších bojů. Pak se hrály zápasy o umístění. V semifinále Zdeněk Čižinský porazil po velkém boji Pavla Vojnu a Bedřich Fořt porazil Jana Mrzenu, ačkoliv prohrával 1:2 na sety. V utkání o 3. místo Pavel Vojna porazil Jana Mrzenu 11:9 v 5. setu a obsadil celkové 3. místo. Ve finále zvítězil Zdeněk Čižinský nad unaveným Bedřichem Fořtem 3:0 a obhájil loňské prvenství. Pochvalu za výkony v turnaji zaslouží zejména Bedřich Fořt, Vláďa Procházka a Jan Mrzena. První dva jmenovaní ukázali, že ještě nepatří do „starého železa“.

Velký dík patří Ivo Lengálovi za obstarání pěkných cen pro všechny účastníky.
Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde.